Kde koupit akcie Amazonu?

Publikováno:
Akcie
Napsal: Martin

Amazon je obchodovatelná společnost na burze a každý si tak může koupit jejich akcie. Kde, jak a jaká je jejich cena? To si ukážeme v dnešním článku.

Poslední velká aktualizace proběhla 9.5.2022

Kde koupit akcii Amazonu?

Otázkou kterou si položit je jestli máte na nákup celé akcie (okolo 2 000 USD ~ 50 000 Kč) nebo jestli si budete kupovat jen frakci, tedy jen nějakou část akcie. Já úplně nemám 50 000 Kč abych si koupil celou akcii Amazonu, takže obchoduji u Trading212 kde lze kupovat frakce. Kdybych ale měl více peněz na nákup, tak bych za mě kupoval buď u české Fio nebo u tradera nizozemského Degiro.

➡️ Registrujete-li se na Trading212 přes tento můj článek tak do začátku můžete získat akcii zdarma. V případě, že máte více peněz a budete kupovat celou akcii tak doporučuji Degiro kde mám pro vás slevu na poplatky.

U toho Tradingu212 nekupuji jen Amazon, ale i jiné velké společnosti jako je třeba Google který bych si také celý nemohl koupit.

Jaká je cena akcie Amazonu?

Ceny akcií Amazon v poslední době po nepříznivých výsledcích za 1Q22 jdou dolu.

Níže na grafu můžete vidět vývoj ceny na týdenní bázi.

Graf by měl jít oddálit abyste viděli dlouhodobý vývoj.

Jaká je cílová cena akcií Amazonu?

Na základě cca 38 společností, které v posledních 3 měsících dělali analýzu Amazonu je průměrná cílová cena okolo na $3,695 nicméně ještě nejspíš v těchto analýzách nejsou zohledněny výsledky které stojí za aktuálním propadem.

Jaký je zájem o Amazon?

Níže je možné vidět dlouhodobý celosvětový zájem (5y) o slovo „Amazon“ ve vyhledávači Google. Je vidět že během vánoční sezóny v COVID letech (loňský rok už ne) byl o nakupování po internetu mega zájem.

Zde jen pro zajímavost hledanost slova Amazon v České Republice za stejné časové období

Fundamentální analýza Amazonu

Jaké další články jsem o Amazonu napsal?

Aktuálně jsem již publikoval článek na téma majitelé Amazonu a připravuji článek s analýzou společnosti Amazon abych si vyzkoušel analyzovat investiční příležitosti.