Majitelé Amazonu

Amazon velký e-commerce gigant z USA, který dominuje v mnoha segmentech – v tomto článku se podíváme na jeho majitele.

Kdo je majitelem Amazonu?

Majitelem Amazonu jsou primárně jeho akcionáři.

Amazon je totiž společnost obchodovaná na burze, takže reálně se jejím majitelem může stát kdokoliv.

Chápu, nejspíš jste očekávali odpověď Jeff Bezos, ale ten vlastní jen něco mezi 9,8% až 13% akcií.

Kdo je zakladatel Amazonu?

Zakladatel Amazonu je Jeff Bezos, který ve společnosti působil jako ředitel do léta 2021 kdy se stáhl z ředitelské pozice do představenstva. Celkově je příběh Amazonu a jeho založení hodně zajímavý a mohu vám jej doporučit si poslechnout v podobě knihy „globální samoobsluha“.

Působí Amazon v Česku?

To záleží jak se to vezme – v ČR vybudovali skladiště v Dobrovízi u Prahy, ale většina objednávek údajně stále chodí ze zahraničí a stejně tak kdybyste měli e-shop a produkty tak na Amazonu moc věcí české cílové skupině neprodáte – v Česku frčí jiné služby.

Co je Amazon?

Amazon je obří internetový obchod, který prodává skutečně vše od knih, elektroniky, nábytku a oblečení. Zboží vám Amazon pošle prakticky kamkoliv po svém světě díky své síti distribučních skladů.

Nejde ale jen o velký e-shop. Amazon také nabízí řadu služeb, například Amazon Prime, která poskytuje dopravu zdarma na určité položky, a Amazon Prime Video, která nabízí streamování televizních pořadů a filmů.

Martin
Martinor vznikl na základě spojení slova Martin a investor. Vzhledem k tomu, že jsem na začátku a nejsem zkušený investor, tak jsem si do svého "brandu" vypůjčil pouze koncovku. Jsem mladý, mám dlouhý investiční horizont a chci dosahovat zhodnocení nad 10%. Snažím se zorientovat napříč vším co je na trhu k dispozici a hledám vždy optimální cestu. Tento web jsem vytvořil abych mohl na jednom místě sepisovat své zkušenosti a po pár letech bylo možné podívat se jak se to vše vyvíjelo. Věřím že zde najdete zajímavý pohled na investice, který vám jiné weby nepřinesou.