Informace o webu

Web Martinor.cz jsem se rozhodl založit abych mapoval svojí cestu světem financí. Důvodem proč to dělám je abych poskytl autentický zdroj informací, který můžete využít při vaší cestě světem investic jako další zdroj informací a inspirace.

Snažím se dělit o své zkušenosti, výhry, prohry – nechci být finančním influencerem, kterého budou následovat masy a následně se mi budou smát jak jsem doporučoval něco v blbý čas a naopak. Jak říkám chci poskytnout další zdroj jak svět investic vidím já sám.

⚠️ MŮJ WEB NESLOUŽÍ K TOMU ABY DÁVAL INVESTIČNÍ DOPORUČENÍ. ⚠️

Investováním se vystavujete riziku ztráty všech investovaných peněz. Pamatujte že aby někdo vydělal tak musí jiní prodělat. Proto prosím vždy si vše detailně prozkoumejte a nevyužívejte můj web jako jediný zdroj informací – vždy když něco popisuji tak na to nahlížím v mém kontextu a ten může být jiný než váš.

Kdo je cílová skupina tohoto webu?

Svojí cílovou skupinu si vysnil jako primárně hobby investory, kteří hledají další zdroj informací. Do mé cílové skupiny spadáte v případě že se rádi podíváte jak nad něčím přemýšlí někdo jiný a to je důvod proč se čas od času rádi vrátíte na Martinor.

Kdo je autorem tohoto webu?

Jak již název webu napovídá tak jmenuji se Martin a profesně se věnuji online marketingu. Ve volném času se starám o pár dalších menších specializovaných webů jako je tento – investicím i tomuto webu se věnuji ve volném čase.

Mým cílem v investicích je vydělat si na hezčí budoucnost a to ať už na pořízení hypotéky na nějakou pěknou vilku v dobré dojezdové vzdálenosti od civilizace a také se zabezpečit na dobu kdy se svět zblázní a všude bude už jen umělá inteligence.

S investicemi jsem nevědomky začal již na přelomu roku 2017/2018 kdy jsem investoval své první peníze do Bitcoinu a kryptoměn, ale rozhodně jsem se nepovažoval za investora vzhledem k tomu že další roky byly mé pozice ztrátové. Do toho správného světa investic jsem se dostal v roce 2020 kdy jsem si založil Portu a tento web a od té doby postupně prozkoumávám svět investic.

Kromě neurčitého cíle „vydělat si na hezčí budoucnost“se snažím sledovat zhodnocení mého portfolia okolo 10% p.a. tedy nadprůměrný oproti zbytku trhu. Avšak je těžké vysledovat v mém složení portfolia zda-li se plní či nikoliv.

Roky a splnění pravidla 10% p.a.

  • 2020 – ✅
  • 2021 – ❌
  • 2022 – ❌

To jak se mi daří investovat a do čeho investuji můžete vidět v sekci Portfolio, kde se vám čtenářům snažím transparentně zobrazovat své investice i zisky. Informace jsou orientační podle toho kdy se mi podaří informace zaktualizovat.

Jak mě můžete kontaktovat?

Chcete-li mě kontaktovat tak můžete využít e-mailovou adresu:

redakce (zavináč) martinor (tečka) cz

Snažím se tento e-mail otevřít jednou za čas když pracuji na obsahu na tento web.

Budu rád když mi napíšete v případě nějaké nepřesnosti nebo jen se podělíte že na nějaké téma máte jiný názor. Jak jsem napsal výše martinor.cz je hobby web popisující mé zkušenosti a je možné že někdy na něco zapomenu nebo něco někde přehlédnu.

O monetizaci tohoto webu

Provoz tohoto webu mě ročně stojí přes 5 000 Kč (doména, e-maily, webhosting) proto jsem se rozhodl o nenásilnou monetizaci prostřednictvím affiliate. Zvolil jsem tak abych nemusel volit reklamní plochy skrz AdSense byť do budoucnosti nevylučuji spíše tuto možnost.

Vše funguje na principu když o něčem píšu a daná firma/platforma způsob spolupráce tak se jej snažím využít. Většinou když se přes můj web prokliknete tak já něco získám a vy také. Nepodporoval a nepropagoval bych něco co sám nemám prozkoumané.

Kam pokračovat dál?

Můžete se podívat na další zdroje o investování kde doporučuji další weby, filmy nebo naučnou literaturu, která může být pro vás zajímavým zdrojem informací kromě tohoto webu. Preferujete-li podcasty tak jsem pro čtenáře vybral zajímavé investiční podcasty.

Chcete-li číst další informace na mém webu tak mohu doporučit článek o Dollar Cost Averaging tedy průběžném investování nebo článek o tom co s první výplatou a nebo jak sám šetřím na investování. Vhodné pro začátečníka může být také platforma Portu na kterou jsem napsal recenzi.