Co je Portu Crypto?

Portu Crypto bude nejspíš robotické investování do kryptoměnových ETP na které se vztahují pravidla časového testu, které přímé investice do kryptoměn nenabízejí. Výhodou bude že vše bude ve společném účtu od Portu, takže budete moc míc více investic na jednom místě.

Co půjde na Portu Crypto obchodovat?

Aktuálně jsou zveřejněné následující:

  • ETP zaměřené na jednotlivé kryptoměny jako BTC, ETH, SOL, ADA, XZS, DOT a LTC
  • Kryptoměnové koše ve kterém je vždy více kryptoměn a celé by to mělo být lépe diverzifikované
  • A na závěr akcie společností které pracují s Blockchainem

Co je ETP?

ETP, neboli Exchange Traded Products jsou instrumenty, které lze obchodovat na burze a jde o nadřazenou skupinu nad ETF, ETC, ETN (podíváme se na ně jindy). Výhodou tedy bude možnost aplikace časového testu

Víc informací

Více informací vám k tomuto tématu napíšu – plánuji Portu Crypto vyzkoušet, takže budu hned od začátku. O Portu pro vás sepsal v recenzi – případně pokud se chcete rovnou registrovat tak můžete využít následující registrační kód. Více informací o danění kryptoměn mám již také sepsané.

Martin
Martinor vznikl na základě spojení slova Martin a investor. Vzhledem k tomu, že jsem na začátku a nejsem zkušený investor, tak jsem si do svého "brandu" vypůjčil pouze koncovku. Jsem mladý, mám dlouhý investiční horizont a chci dosahovat zhodnocení nad 10%. Snažím se zorientovat napříč vším co je na trhu k dispozici a hledám vždy optimální cestu. Tento web jsem vytvořil abych mohl na jednom místě sepisovat své zkušenosti a po pár letech bylo možné podívat se jak se to vše vyvíjelo. Věřím že zde najdete zajímavý pohled na investice, který vám jiné weby nepřinesou.