Začíná LEGO portfolio

Upraveno:
Monitoring portfolia
Napsal: Martin

Nový rok, nové příležitosti však to znáte určitě sami. Po mém článku investování do LEGA jsem se rozhodl na tyto Vánoce, že konečně založím své vlastní LEGO portfolio a budu si dělat průběžně radost pěknými modely (ehm krabicemi), které si doma vystavím ve vitríně.

Ke všemu nahrává skutečnost že se v Praze na podzim otevřel oficiální LEGO store. A mohu si jet tak rovnou pro neporušené krásné krabice přímo do store.

Tento článek je prvním dílem v sérii Investování do LEGA, která bude vycházet pravidelně vždy 1x za tři měsíce vždy když si našetřím bokem dostatek peněz na „zainvestování“.

Tentokrát jsem se vydal do store s přítelkyní která si tam chtěla koupit nějaký dárek a nebyl jsem na výpravu patřičně připraven, tak jsem vybral LEGO které mi připadalo zajímavé a do příště slibuji že se více připravím.

LEGO The Office 21336

Pořizovací cena: 3 099 Kč
Kusů: 1x

První krabice do mého portfolia je krabice z The Office amerického seriálu, který mě osobně neskutečně bavil. Komunita okolo tohoto seriálu je veliká a lidé se na něj dívají dokola, takže věřím že odbit na tuto krabici může být do budoucnosti zajímavý.

Je otázkou jestli plánují vydat i The Office 2 jelikož zde chybí značná část kanceláře (účtárna, Darylova kancelář, přístavek) nebo také sklad. Takže je možné že bude vycházet ve dvou vydáních.

LEGO Jake Sully a jeho Avatar 40554

Pořizovací cena: 499 Kč
Kusů: 1x

Druhou krabicí kterou jsem si udělal radost byly Jake a jeho Avatar ze série Brick Headz. Tento set jsem si pořídil protože je v kinech právě Avatar 2, už je prakticky údajně natočený Avatar 3 a mají připravené i nějaké záběry z Avatara 4 a lze očekávat že tato filmová série v nejbližší době dostane hodně lásky a péče co se týče marketingu.

První díl byl dlouho jedním z nejvýdělečnější a nejinovativnějších filmů v kinech a lze očekávat že si své fanoušky najde a ještě bude nejspíše nalézat.

Další kousky LEGA

Jako dárek jsem dostal 30584 malý lego vláček a 40565 Santova dílna oboje si přidávám tedy do své LEGO sbírky a zároveň do své LEGO sbírky, kterou chci trackovat a sledovat veřejně přidávám dárek, který jsem letos dostal a dárek, který jsem dostal od svých kolegů z minulé práce když jsem končil.

Jak jsem vyřešil skladování?

Prozatím moje LEGO sbírka našla umístění na skleněném stolku vedle televize. Kde bude umístěna do poloviny ledna kdy se plánuji vydat do Ikea a pořídit si prosklenou knihovnu do které všechny krabice pak postupně uložím a budeme je mít v obýváku.

Další nákup bude kdy a za kolik?

Další nákup plánuji na březen 2023 kdy se vydám do LEGO store s cca 9 000 Kč které bych rád na tuto svoji novou část portfolia průběžně našetřil na spořícím účtu u Airbank. Tak uvidíme, zatím mi krabice dělají docela radost tak uvidíme jak to půjde dál.

Obrázky využívám z BrickEconomy webu, který je zaměřený na cenu LEGA jeho zhodnocení a průměrné ceny v místech kde se kupuje LEGO z druhé ruky.