Skladování LEGA (investiční i normální)

Publikováno:
LEGO
Napsal: Martin

Jak jsem nastínil začátkem ledna tak jsem se rozhodl vytvořit LEGO portfolio ve kterém chci mít jednotlivé kousky které jsem si vybral a třeba jednoho dne budou na vyšší ceně.

Jedním z úkolů, které v tomto směru podnikám je „šetření“ na další nákup v březnu a také jsem vyřešit otázku skladování. Jak jsem se rozhodl LEGO skladovat na to se pojďme podívat.

Jak skladovat LEGO na hraní?

Pravidla pro skladování investičního LEGA

Základním pravidlem pro skladování je eliminace vlhkosti a optimálně aby se zabránilo neodborné manipulace s krabicí (mastné/mokré ruce). Zároveň možná chcete abyste se na vaší sbírku mohli čas od času podívat a prohlédnout si ji.

Skladování investičního LEGO (hobby)

V mém případě spadám do hobby skupiny sběratelů a ještě patřím k totálním začátečníkům. Takže jsem se rozhodl vydat takovou základní cestou a to je knihovna v obýváku. Nejsem úplně čtenář, takže knížky nechám v poličkách vedle…

… vzhledem k tomu že bydlím v pronájmu jsem proto sáhl po knihovně BILLY / OXBERG s prosklenými dveřmi z IKEA. Výhodou jsou konfigurovatelné police takže zatím mých pár krabic okupuje horní polovinu a vychází to krásně na „střední“ / „malá“ / „velká“ přihrádka viz níže…

Moje sbírka v knihovně

Prosklené dveře jsou super, protože se mohu na své LEGO nadále dívat a užívat si jej. Tak snad mě to nepřinutí k tomu abych jednou svojí knihovnu otevřel a jednotlivé krabice neotevřel a LEGO které je uvnitř neposkládal…

Skladování investičního LEGO (profi)

Jste-li profesionální investor do LEGA tak pravděpodobně budete muset investovat do nějakého skladu. Existují služby které pronajímají skladové kóje jako například perfectstorage.cz nebo superstorage.cz ale tam nejspíš budete muset skladovat LEGO v dalších krabicích a nebude vám tak moc na očích, ale asi to je nějaká cesta jak rychle a levně LEGO skladovat a zároveň jej mít v bezpečí. Alternativní cestou může být nějaký kumbál v domě/bytě a uvnitř zabalené krabice od LEGO v jiných krabicích.

Skladování LEGO na hraní?

V případě že jste na můj web zavítali skrz obecnější dotaz a zajímá vás jak skladovat LEGO na hraní. Tak i tak vám mohu pomohu. Z mé zkušenosti v případě že vaše děti dostávají LEGO tak nejlepší je skladování v plastových krabicích s víkem na klip, které se vejdou třeba pod postel nebo na dno skříně…

… je to nejlepší cesta jak jej skladovat v nějaké formě ve které přežije. Papírová krabice se totiž může v průběhu času „rozmělnit“ a začít se rozpadat. Zejména pak v případě kdy LEGO přenášíte z pokoje do pokoje nebo s ním občas cestujete k prarodičům tak je právě plast výhodou.

Proto máte-li skladovat LEGO na hraní – doporučuji plastové krabice.
Plastové boxy na LEGO naleznete třeba na Zboží.cz

Chcete-li zjistit více informací o investování tak mohu doporučit článek pravidlo 50/30/20, které může být zajímavým vstupem do světa investic. Nebo článek kdy začít investovat, který může pomoci dobře jako vhled do světa investic. Ostatně každý se snažíme každý den abychom se měli lépe.