Co je pre-market?

Burzovní den je na Amerických burzách obvykle od 15:30 hod do 22:00 hod SEČ. Pre-Market je označení času před otevřením trhu kdy je už možné obchodovat a reagovat tak rychleji na zprávy o společnosti nebo o trhu.

V případě hobby investorů jako jsem já a nejspíš budete i vy toto pravděpodobně nevyužijete. Většinou této možnosti využívají profesionálové a fondy.

Obchodování má své výhody jakože můžete pružněji reagovat než ostatní, ale také můžete nakupovat / prodávat za ceny které jsou vyšponované a zbytek dne se pak může obchodovat na úplně jiné úrovni až se k obchodování dostanou ostatní. Také je možné že v pre-marketu nenaleznete dostatek peněz / objednávek na trhu. Takže se vaše příkazy neprovedou.

Nějaké výhody, velká rizika a hlavně hodně focusu co musíte trhu věnovat chcete-li obchodovat v pre-marketu. Pro hobby investory toto nejspíš nebude.

Martin
Martinor vznikl na základě spojení slova Martin a investor. Vzhledem k tomu, že jsem na začátku a nejsem zkušený investor, tak jsem si do svého "brandu" vypůjčil pouze koncovku. Jsem mladý, mám dlouhý investiční horizont a chci dosahovat zhodnocení nad 10%. Snažím se zorientovat napříč vším co je na trhu k dispozici a hledám vždy optimální cestu. Tento web jsem vytvořil abych mohl na jednom místě sepisovat své zkušenosti a po pár letech bylo možné podívat se jak se to vše vyvíjelo. Věřím že zde najdete zajímavý pohled na investice, který vám jiné weby nepřinesou.