Co je Satoshi?

Jeden Satoshi je vlastně nejmenší část Bitcoinu, kterou můžete koupit a následně držet ve vaší krypto-peněžence nebo na burze.

Platí vztah, že 1 satoshi (SAT) = 0,00000001 BTC a také obráceně 1 BTC = 1 mil. satoshi.

Název Satoshi pochází z jména Satoshi Nakamoto, což je jméno nebo pseudonym tvůrce nejznámější kryptoměny Bitcoin a začal se využívat až okolo roku 2011 zatímco Bitcoin je známý a dostupný již od roku 2009.

Platí-li, že 100 000 000 Satoshi = 1 Bitcoin.

Lze tedy očekávat že v budoucnosti budou běžní lidé BTC počítat právě spíše v Satoshi než Bitcoinech. Poroste-li cena tak do budoucnosti bude celý jeden Bitcoin hodně unikátní a budeme počítat spíše tuto kryptoměnu počítat v Satoshích. Ale to je asi ještě daleko 🙂

Martin
Martinor vznikl na základě spojení slova Martin a investor. Vzhledem k tomu, že jsem na začátku a nejsem zkušený investor, tak jsem si do svého "brandu" vypůjčil pouze koncovku. Jsem mladý, mám dlouhý investiční horizont a chci dosahovat zhodnocení nad 10%. Snažím se zorientovat napříč vším co je na trhu k dispozici a hledám vždy optimální cestu. Tento web jsem vytvořil abych mohl na jednom místě sepisovat své zkušenosti a po pár letech bylo možné podívat se jak se to vše vyvíjelo. Věřím že zde najdete zajímavý pohled na investice, který vám jiné weby nepřinesou.