Trading hours

Při obchodování s akciemi se potkáte s termínem „market hours“ nebo „trading hours“ což v češtině znamená jednoduše „obchodní hodiny“ to jen pro začátek. V dnešním článku rozeberu více informací na toto téma a snad o tom budete mít jasněji a já zde naleznu podstatné informace pro svojí budoucnost.

Co jsou trading hours?

Trading hours znamenají obchodní hodiny a je to čas kdy je otevřená burza cenných papírů a vy tak můžete obchodovat na konkrétní burze.

Kde lze zjistit informace o konkrétních burzách?

Buď na oficiálních stránkách burz…

… často informaci naleznete také v samotné aplikaci u detailu akcie.

Kdy je burza zavřená?

Burza je nejčastěji zavřená také ve státní svátky. Zajímavé je že třeba naše burza je zavřená na naše státní svátky, ale v konkrétní den lze obchodovat třeba na New Yorské burze, která nemusí být v daný čas zavřená.

Kryptoměny vs Akcie

Zatímco akcie se obchodují na burzách (a ty mají pevně nastavené obchodní hodiny) tak třeba kryptoměny se obchodují neustále. Říkám si, že to ten víkend kdy jsou třeba klasické burzy zavřené může investorům pomoci v tom si pročistit hlavu a nehrnout to tam tak natvrdo. Zatímco krypto má market hours 24/7…

Martin
Martinor vznikl na základě spojení slova Martin a investor. Vzhledem k tomu, že jsem na začátku a nejsem zkušený investor, tak jsem si do svého "brandu" vypůjčil pouze koncovku. Jsem mladý, mám dlouhý investiční horizont a chci dosahovat zhodnocení nad 10%. Snažím se zorientovat napříč vším co je na trhu k dispozici a hledám vždy optimální cestu. Tento web jsem vytvořil abych mohl na jednom místě sepisovat své zkušenosti a po pár letech bylo možné podívat se jak se to vše vyvíjelo. Věřím že zde najdete zajímavý pohled na investice, který vám jiné weby nepřinesou.