Propojení Portu a AirBank

Upraveno:
Návod
Napsal: Martin

Spolu s investiční rezervou o které jsem psal v minulém příspěvku jsem se rozhodl, že si propojím Portu s AirBank a to z toho důvodu abych mohl přesouvat rychleji peníze mezi účty. Rád bych se podělil o nějaké mé zkušenosti abyste nebyli vylekaní jako já…

… úplně první pokus o který jsem se snažil totiž nedopadl. Ale pojďme se podívat jak jsem to udělal.

Už dříve jsem si do Portu přidal jako ověřený účet můj účet, který mám u AirBank. Mělo by stačit poslat třeba 100 Kč a tím si účty mezi sebou propojit. To jsem udělal už někdy v průběhu roku kdy jsem potřeboval poslat nějaké peníze na Portu a asi bych tím začal i ve vašem případě, ať se platformy navzájem znají.

Jakmile mám ověřený účet od AirBank v Portu tak pak by mělo být propojení už jednoduché. Stačí jít do záložky investice a penze což byste měli vidět ve svém Chytrém přehledu a do sekce se dostanete skrz tlačítko ukázat vše.

V mém případě zde mám služby jako:

  • Doplňkové investiční spoření
  • Zonky Rentiér
  • Podílové fondy
  • Investice portu << To mě zajímá

Takže jsem klikl na chci zjistit více. A následně jsem vybral možnost že již účet mám. Vyplnil jsem nějaké údaje a pak to vypadalo že to nefunguje – napsalo mi to chybu a nic se nedělo. Tak jsem z toho byl trošku smutný, že to nejde ale po pár dnech kdy jsem to šel zkusit znovu to najednou bylo propojené…

… očekával bych tedy že někdo někde musel zkontrolovat že je propojení správné a že se propojuji já se s svým účtem a podobně. Nutno dodat že v obou aplikacích mám stejné číslo účtu a myslím že mám všude stejný e-mail skrz který se přihlašuji. Takže za mě propojení byť to nevypadalo dopadlo v pohodě.

Bohužel aplikace AirBank má zakázané pořizování screenshotů jinak bych vám ukázal jak jednoduše lze převádět peníze mezi AirBank a Portu. Proto se omlouvám že zde nejsou doplňující fotky.

Nemáte-li Portu a zkoumáte co to je tak tady mám recenzi a tady registrační kód na 3 měsíce zdarma.