Jak poslat peníze na Mintos skrz Revolut?

Publikováno:
Návod, P2P
Napsal: Martin

Možná budete jako já Googlit návod jak nabít peníze na Mintos. Bankovní převod na jejich konto trvá delší dobu a pravděpodobně vás nemile překvapí poplatek, protože nemají banku v ČR. Mírný poplatek jsem musel zaplatit v srpnu 2020.

Chtěl jsem teď v dubnu zase nějaké další peníze poslat, ale chtěl jsem se vyhnout poplatku. Tak jsem sáhl po aplikaci Revolut, jaké mám s ní zkušenosti a jak funguje pro nabití peněz na Mintos se dozvíte níže.

Proč mám Revolut?

Aplikaci Revolut jsem si založil na příležitostné posílání peněz přátelům, když někde jsme a jeden z nás například platí za celou partu. Dalším důvodem je, že čas od času cestuji do zahraničí a radši platím skrz Google Pay, kde mám právě kartu od Revolutu, na které mám výrazně menší peníze než na své osobní kartě.

Jak dostat peníze z Revolutu na Mintos?

 1. V Mintosu kliknete na „vložit peníze“.
 2. Na pravé straně je výběr měny, zde si vyberte měnu.
 3. Následně si vyberte bankovní účet.
 4. Nyní byste měli vidět všechny podstatné informace jako je číslo účtu, adresa banky.
 5. V Revolutu kliknete na Odeslat > Účty.
 6. V pravém horním rohu je tlačítko „+ Nové“ na to klikněte.
 7. Vyberte volbu „Přidat bankovního příjemce“.
 8. Zde správně zvolte banku, měnu a do IBAN zadejte IBAN ze stránky na Revolutu.
 9. Doporučuji si dobře pojmenovat tento účet (Mintos – Měna), ať víte a vše si pořádně ještě jednou překontrolovat.

Jakmile budete mít zkontrolováno, tak klikněte na přidat příjemce, čímž se vám účet Mintosu uloží do aplikace Revolutu a můžeme přijít k tomu, že z karty nabijete peníze do Revolutu a následně je pošlete do Mintosu.

 1. Nahrajte peníze do Revolutu skrz vaší kartu.
 2. Překonvertujte peníze z CZK do měny, pro kterou jste nastavili účet.
 3. Přepněte se do cizí měny.
 4. Následně v Odeslat > Účty zvolíte účet Mintosu.
 5. Následně vyplníte částku a do políčka reference dáte poznámu, kterou vám napíše Mintos na svém webu a jakmile stisknete na odeslat, tak se peníze odešlou.

Při prvním odeslání budete muset pravděpodobně jít do e-mailu a tam potvrdit, že skutečně příjemci věříte a vše je v pohodě. A nejpozději druhý den budete mít peníze na vašem účtu Mintos.

Zkušenost a závěr

Pozor, vše si vždy pečlivě překontrolujte, přeci jen zadáváte to na mobilní aplikaci a je tam jednoduší se překliknout a nechcete, aby vaše peníze šly někam mimo. Další věc je, že Revolut umožňuje za kalendářní měsíc na free tarifu směnit jen něco okolo 22 000 Kč, což úplně nemusí vyhovovat všem.

Naposledy jsem to zkoušel v průběhu dubna 2021 a vypadá, že tato cesta pro vklad funguje a to je hlavní. Držím palce s Mintosem a doufám, že to bude fungovat i za pár měsíců!