První rok Martinoru

Téměř před rokem jsem se začal věnovat investování a zároveň jsem založil tento projekt. Jak to vidím s tímto projektem dál, bude vůbec pokračovat nebo skončí a půjde k vodě jako mé ostatní menší projekty?

Recenze platforem

Rozhodně se budu muset více pustit do recenzí platforem. Za ten rok jsem platforem vyzkoušel poměrně mnoho, ale recenzi jsem zpracoval jenom na Portu. Nově mám větší zkušenosti s Degirem, Mintosem a něco málo bych mohl sepsat o Investownu nebo Binance, kde mám také část svých peněz.

Seznam ETF

Obsah do kterého se budu chtít pustit jsou ETF, rád bych zpracoval seznam těch největších a nejzajímavějších ETF ke kterým krátce zpracuji informace v češtině a pokusím se je průběžně aktualizovat.

Akcie

A podobnou cestu jako s ETF bych rád udělal i s akciemi. Rád bych se je v příštím roce naučil analyzovat a správně investovat. Protože už jsem udělal něco na co s akciemi nejsem moc hrdý a pravděpodobně z toho jednoho dne bude super článek jak se poučit a rád bych do budoucnosti dělal lepší rozhodnutí.

Portfolio

Spolu s tímto článkem jsem zaktualizoval stránku mého portfolia. Kde je vidět rozložení mých investic a také výnos od doby spuštění. Snaha sledovat tam trendovost/dlouhodobý vývoj v grafu s dny nebyla za mě nebyla moc fajn, takže to jsem odstranil.

Pro mě nicméně úkol a to pravidelněji aktualizovat/sledovat vývoj mých investic, abych nemusel průměrovat a měl jsem k dispozici lepší čísla.

Závěr

Je vidět že tento projekt je spíš sranda projekt. Za rok se tu ukázalo jenom něco málo přes 300 návštěv. Není to nic velkého, ale jak rád v práci říkám z malých čísel se roste rychle tak uvidíme jak se to bude dál vyvíjet.

Projekt jako takový asi neumře a bude pokračovat nadále. Takže držte palce váš amatérský investor Martin pokračuje dál!

Martin
Martinor vznikl na základě spojení slova Martin a investor. Vzhledem k tomu, že jsem na začátku a nejsem zkušený investor, tak jsem si do svého "brandu" vypůjčil pouze koncovku. Jsem mladý, mám dlouhý investiční horizont a chci dosahovat zhodnocení nad 10%. Snažím se zorientovat napříč vším co je na trhu k dispozici a hledám vždy optimální cestu. Tento web jsem vytvořil abych mohl na jednom místě sepisovat své zkušenosti a po pár letech bylo možné podívat se jak se to vše vyvíjelo. Věřím že zde najdete zajímavý pohled na investice, který vám jiné weby nepřinesou.