Pravidelné kupování kryptoměn

Publikováno:
Kryptoměny
Napsal: Martin

Znáte to kryptoměny padají, Bitcoin spadl pod minulý ATH a vypadá to, že je zde příležitost začít přikupovat kryptoměny. A abych nemusel myslet nad to co kdy kupovat a abych nemusel sedět nad příkazy tak jsem se rozhodl hledat nějakou DCA aplikaci na nákup krypta.

Co jsem našel? To vám ukážu v dnešním článku!

Jak uvažuji nad nákupem kryptoměn?

Co se týče kryptoměn, tak volím „střídmou“ strategii nohama na zemi, což jsem se naučil už v roce 2017 kde jsem v FOMO efektu nakupoval jak to šlo a pak jsem až do roku 2021 čekal až se cena dostane nad mojí nákupní cenu.

Portu Crypto

Jedna z cest, která se mi zamlouvá je Portu Crypto – nová část platformy Portu. Nedochází zde k investování do Bitcoinu, ale do ETP produktu, který pouze kopíruje cenu Bitcoinu. Výhodou je, že při splnění časového testu není potřeba platit daň z prodeje, což při normálním kupování krypta nelze.

Více jsem pro vás zpracoval v článku k Portu Crypto >>

Štosuj

Poměrně zajímavá česká aplikace Štosuj, která funguje na principu toho že se napojí na burzu, nastavíte si příkazy a následně za vás v určitém intervalu nakupuje kryptoměny. Samo sebou že na burze musíte mít dostatek peněz a pak by dávalo smysl si posílat peníze do své peněženky.

Rozhodl jsem se využít napojení na burzu Coinbase Pro vše mají v Štosuj krásně popsané, takže nastavení je jednoduché. Aktuálně jsem nastavil nákup BTC za 7 USDT (za cca 160 Kč) každé 3 dny beru to prozatím na zkoušku abych viděl jak aplikace funguje a jestli s ní chci nadále pracovat bude-li to vypadat dobře tak navýším částku USDT k 400 Kč za 3 dny.

Na první pohled vypadá aplikace zajímavě budu ji testovat nejpozději v červenci budu mít připravenou recenzi této aplikace.