Kreditní karta od Crypto.com s cashbackem až 8%

Upraveno:
Kryptoměny, Návod, Recenze
Napsal: Martin

Dnes bych se rád podíval na službu Crypto.com prostřednictvím které můžete obchodovat s kryptoměnami. Nicméně nejde jen o aplikaci/burzu ale také o CRO token, což je klasické krypto.

Kromě toho obsahuje také možnosti na „stackování“ kryptoměn (v případě že je držíte) a také obsahuje virtuální krediní kartu na které je možné získat cashback od 1% do 8% který je vyplácen v jejich CRO tokenu.

Dnes se chci podívat na Crypto.com kartu, trošku si vše srovnat a vyhodnotit její používání po lednu 2022.

Disclaimer: v následujícím článku popisuji mé zkušenosti s kreditní kartou od Crypto.com protože jsem v češtině nenalezl moc zajímavých informací. Jde o mé zkušenosti a nedoporučuji vám mě slepě následovat. Dnes má CRO nějakou cenu, aplikace funguje, ale stále je to zahraniční firma – ne dlouhodobě funkční banka proto k tomu prosím přistupujte s rozumem.

Představení Crypto.com

Crypto.com je především kryptoměnová burza dostupná jak na Android tak na iOS. Kromě obchodování klasických coinů jako je BTC, ETH, ADA,.. tam můžete nalézt také altcoiny. Poslední dobou tato společnost hodně expanduje prostřednictvím marketingu (mohli jste je vidět třeba jako sponzora F1)

Sídlit sídlí na Maltě a bohužel nemají podporu v češtině. Za tím že nejde o nějaký menší startup podle mě svědčí jejich coin CRO který je v době psaní článku co do tržní kapitalizace. Spolupráce s VISA už jen podtrhuje že jim lze věřit.

Celoživotní úspory bych jim nesvěřil (ostatně to asi nikomu v cryptu) ale na tu jejich kartu s cashbbackem se to podle mě vyplatí – proč – to se dozvíte níže!

Jakou kreditní kartu zvolit?

Když už jsme u těch kreditních karet tak tam existuje cesta zdarma s kartou Midnight Blue na které je 1% cashback. Za mě asi nejvíce přijatelná pro mě je cesta Ruby Steel která má po splnění požadavků (*) cashback 2% a 100% vrácení peněz z Spotify v podobě CRO tokenu.

Bavíme-li se o požadavcích tak abyste dosáhli na zmiňovaný cashback a odměnu u Ruby Steel tak musíte nejprve koupit jejich CRO token v hodnotě 350 EUR (cca 9 000 Kč) a ten uzavřít na 180 dní (6 měsíců) v jejich stacking programu (s ročním zhodnocením 6%).

Co se týče podmínek u červené (Ruby Steel) karty tak za měsíc lze platit v libovolné měně bez poplatku 4 000 € následně je tam poplatek 0,5% z transakce. Avšak využívám ji jako sekundární kartu (viz níže) a k tomu limitu se nejspíš nikdy nedostanu.

Níže jsem si připravil drobný přehled karet a odměn v případě že budete držet určité množství CRO tokenů.

ObsidianRose Gold
Icy White
Royal Indigo
Jade Green
Ruby SteelMidnight Blue
Potřeba CRO tokenů350 000 €35 000 €3 500 €350 €0 €
Odhadovaná cena v CZK9 000 000 Kč900 000 Kč90 000 Kč9 000 Kč
Cashback v % v CRO tokenu8%5%3%2%1%
Cashback Spotify100%100%100%100%
Cashback Netflix100%100%100%
Cashack Prime100%100%
Cashback Expedia10%10%
Cashback Airbnb10%

Výhodou je, že oněch 350 € neplatíte, ale uzavíráte v jejich tokenech. Takže teoreticky až je dostakujete tak je můžete vybrat a bonus by měl teoreticky zůstat avšak tak daleko jsem se ještě nedostal.

Jak Crypto.com kartu využívám?

Původně jsem využíval jen burzu Crypto.com kde kupuji menší kryptoměny (alt-coiny). A na kartu jsem přišel až po nějakém prozkoumání. Nejlepší poměr cena / výkon pro mě měla karta Ruby Steel.

Jako první jsem musel nakoupit CRO tokeny za 350 € a ty uzavřít ve stackingu.

Následovalo založení karty. To probíhá přímo v aplikaci a je jednoduché – klasicky jsem vyplnil informace o sobě, ofotil řidičák a po pár dnech mi zpracovali žádost (ověřili že vše dává smysl) a byla mi vystavena karta.

Nebudu nic skrývat – v případě že při registraci zadáte kód ukj44nwybe tak od Crypto.com dostanete vy i já 25 USD což odpovídá cca 550 Kč. Tyto peníze můžete využít na vyzkoušení této aplikace.

Výhodou je, že vám v aplikaci zpřístupní údaje ke kartě jakmile ji vytvoří. Takže nemusíte čekat na dodání karty – já jsem si ji tedy rovnou nahrál do Curve a do chytrých hodinek kde mám Garmin Pay.

Placení reálně probíhá tak že si musíte kartu nabít skrz vaší kartu do Eur a následně se při platbě převádí z Euro zpět na koruny. Karta jde nabýt skrz kreditní kartu, takže vždy si tam pošlu 100 € a pak s ní pár dní platím.

V případě že dělám nějakou větší transakci na internetu tak si tam pošlu peníze a platím přes net. Aby nedošlo ke zneužití tak se mi po vložení informací do platební brány pošle SMSka a je nutné vložit kód do brány – asi jako kdybych u Komerčky neměl KB klíč.

Statistika používání v lednu 2022

Na kartu jsem poslal přesně: 9 997 Kč => 400 Eur => Kurz 24,9925 €

Co se týče kurzu tak průměrný kurz v lednu byl 24,469 € takže jsem eura nakupoval o cca 2% dráž než kolik bych je kupoval ze reálně. Nejspíš je tady nějaký prostor pro ušetření => To budu muset vychytat pravděpodobně převádět eura přes něco s lepším kurzem.

Celkově jsem zaplatil: 5800 Kč, 18,15 USD a 5,99 Eur => celkové náklady cca 6367 Kč

A na konci měsíce mi zbylo odhadem 114 Euro. Vypadá to že jsem šel „na buben“ a chybí mi tam 840 Kč, ale v aplikaci a v exportu to vypadá na nesrovnalost cca 840 Kč (které mi chybí) a které jsem platil krátce před půlnocí v Andělském pivovaru (mimochodem dobrá hospůdka) a v exportu bude tedy další den.

V CRO cashbacku jsem dostal vyplaceno: 30,90512795 CRO tokenu v hodnotě 13,81 USD.

Přijde mi to že to je v pohodě. Dostal jsem 30,90512795 CRO tokenů v hodnotě 13,81 v ceně za kus 0,446 USD a dnes (během psaní článku) je cena CRO tokenu na 0,507 USD takže jsem na 15,66 USD a reálný ccashback nebyl 2% ale 5%.

Hm možná si ještě při psaní říkám že tam bude nějak špatně započítáván onen 100% cashback nad Spotify ale vycházel jsem z dat které jsem si z aplikace vyexportoval. Budu se tomu muset ještě podívat na zoubek.

Nebudu nic skrývat – v případě že při registraci zadáte kód ukj44nwybe tak od Crypto.com dostanete vy i já 25 USD což odpovídá cca 550 Kč. Tyto peníze můžete využít na vyzkoušení této aplikace.

Crypto cashback a daně?

Pozor – vzhledem k tomu že dostáváte kryptoměny tak k tomu musíte i tak přistupovat. Doporučuji si k tomu něco zjistit. Hlavní je že to musíte přiznat a budete to muset nějak řešit.

Tak s tím počítejte – já jsem kvůli tomu začal až právě v lednu 2022 aby to byl problém až příštího roku a nemusel jsem to řešit už letos. Přeci jen si říkám že to bude možné trošku specifičtější.

Závěr

Za mě to vypadá že se Crypto.com kreditní karta nejspíše vyplatí. Budu muset vychytat ještě to nabíjení peněz abych netratil na tom že reálně existuje lepší kurz než za který mi Crypto.com převádí peníze.

Pravděpodobně si říkám že na tom kurzu mohu být bitý i při konkrétních platbách a dávám si za úkol to propočítat. Za mě v tom spíš vidím ten cashback v kryptoměnách kdy nejvyšší hodnota CRO tokenu byla $0,9698 takže řekněme-li že dnes jsme na polovině tak bych na tom v případě že se bude Crypto.com dařit ještě lépe a místo 2% jsem měl 4% (dvojnásobek).