Dvoufaktorové ověření – je čeho se bát?

Publikováno:
Návod
Napsal: Martin

Budete-li si procházet různé investiční platformy na internetu tak v nastavení narazíte na kolonku „dvoufázové ověření“. V dnešním článku pro vás zpracovávám jaké metody dvoufázového ověření využívám a jaké byste měli využívat i vy.

Často vám to může ochránit vaše peníze / investice. A já už nebudu zdržovat a pojďme se podívat na ty nejběžnější metody.

Ověření skrz SMS

Klasické ověření skrz SMS je základ který doporučuji volit tam kde nelze nic jiného. Prostě při každém přihlášení vám služba pošle kód do SMS, který musíte obepsat. V případě že nemáte po ruce telefon tak vám často služba nabídne zaslání e-mailu.

Možnou nevýhodou je že některé služby mohou mít posílání SMS zpoplatněné. Dává proto smysl si toho ověřit a případně využívat jinou metodu.

Google Authenticator

Lepší cesta než SMSky je pak aplikace Google Authenticator. Což je aplikace kterou si nainstalujete do telefonu a kde se každých 30 sekund vygeneruje pro každou instanci unikátní kód, který musíte opsat.

Za mě poměrně jednoduchá a rychlá cesta (a hlavně zdarma) jak ověřovat že já jsem já a že se do účtu dostává správný člověk.

Zapamatovat počítač nebo ne?

Často když vyplňujete dvoufázi tak je tam zaškrtávání jestli si má prohlížeč pamatovat počítač nebo ne. V případě ztráty zařízení můžete mít problém proto sám tuto variantu nevolím.

Závěr a co když ztratím danou metodu?

Já se dvoufakturového ověření nebojím, doporučuji ho i vám. Kdyby se něco stalo tak doporučuji mít jaké platformy a weby máte navázané na co a to v tom případě abyste mohli jednoduše kontaktovat platformy a požádat o navrácení účtu do vašich rukou.

Resetování často může mít nějaký negativní vliv na aplikaci jako je třeba zablokování výběrů na 7 dní, ale to je hold daň za ztrátu ověřovací metody.

Nicméně je to jediná reálně bezpečnější cesta jak se ochránit před ztrátou účtů. Nezapomeňte že pro každou platformu musíte mít unikátní heslo!

Držím palce ve světě investicí.