Ekonomický kalendář

Publikováno:
Akcie, Návod
Napsal: Martin

Ekonomický kalendář může pomoci nám investorům lépe sledovat jaké události se dějí ve světě a na základě zpráv lze přemýšlet jakým směrem se asi v brzké době budou pohybovat trhy. Pokusím se lépe v tomto článku vše shrnovat.

Co je ekonomický kalendář?

Jak jsem již nastínil v úvodu ekonomický kalendář by měl obsahovat události, které popisují vývoj ekonomiky. Většinou jde o nějakou tiskovou konferenci / zprávu ve které se popisuje vývoj posledního kvartálu/měsíce/roku a podle toho jak se ekonomika vyvíjí se také ovlivňuje „náladu na trhu“. Nejde však jen o „náladu na trhu“ která má vliv na cenu a trhy. Signálů je samosebou více.

Kromě ekonomického kalendáře existuje taky dividendový kalendář nebo kalendář IPO nebo může existovat také kalendář svátků kdy jsou nějaké burzy uzavřené.

Který web má nejlepší ekonomický kalendář?

Nejlepší ekonomický kalendář má web FXStreet v češtině. Poradíte-li si s angličtinou tak můžete zkusit Tradingeconomics.com kde lze vidět i vývoj jednotlivých signálů – očekávaní a následně realitu.

Zajímavým projektem je také Moodix, který se věnuje analyzováním právě zpráv, které doprovází jednotlivé události a na základě toho analyzovat náladu na trhu. Více informací je kdyžtak dostupné na Twitteru u jeho tvůrce.