Martinor začíná

Upraveno:
O projektu
Napsal: Martin

Vítám vás na webu Martinor.cz webu na kterém chci mapovat svojí cestu v investování. Nejsem žádný profesionál, moje investice nebudou kdoví jak vysoké a myšlenky nečekejte hluboké.

Očekávejme spíše prohry, netěšme se na výhry. Kryptoměny, akcie, fondy možná v budoucnosti nějaké projekty či nemovitosti. Zkrátka uvidíme, kam mě to v následujících letech dotáhne.

Kdo jsem, jaké jsou moje cíle, jaký je můj pohled a proč chci tvořit Martinor? To a mnohem více se můžete dočíst v tomto článku.

Průběžně aktualizované informace naleznete na stránce Informace o webu.

Kdo jsem a jaká je moje historie?

Již jste zjistili, že se jmenuji Martin a profesně se věnuji digitálnímu marketingu. Jsem relativně mladý a v rámci investování hledám místo jak nejlépe úročit vydělané peníze. Do budoucnosti teoreticky zisky využil na hypotéku nebo cestování.

Moje historie v investování začala na přelomu roku 2017/18, kdy jsem naskočil na vlnu kryptoměn a stejně jako většina „investorů“ tak i já jsem na tom prodělal a stále nejsem v plusu.

Jaké jsou moje cíle?

Základní míru úspěchu bych viděl v tom, že o investované peníze nepřijdu. Podaří-li se mi tedy postupně zvyšovat hodnotu mého portfolia, tak budu nad míru spokojený.

Aktuální cíl bych si rád vytyčil na ročním zúročení 10%. Peníze, které získám v hotovosti (například dividendy z akcií) plánuji investovat zpět do nákupu dalších akcích a tím moje portfolio rozšiřovat.

Budu tedy spokojen, když meziroční růst portfolia bude v hodnotě 10%.

Jak plánuji složit portfolio?

Aktuální složení portfolia je možné nalézt na této stránce. V prvním roce plánuji vyzkoušet peer2peer půjčky, české akcie zaměřené na dividendový výnos a českou aplikaci Portu.

Co se týče procent a jejich rozložení, tak to budu pravděpodobně testovat. Aktuální odhad je cca 20% Portu, 30% P2P, 50% akcie a uvidíme jak to celé dopadne.

Jaký je můj pohled na věc?

Obecně bych řekl, že patřím ke konzervativní skupině, která se rozhodla něco udělat. Plánuji dlouhodobě držet a průběžně po malých částkách investovat. Rozhodně nečekejte nic drastického a agresivního, na to tu budou ostatní.