Kde koupit frakce českých akcií?

Publikováno:
Akcie
Napsal: Martin

Možná jste si říkali, že byste chtěli investovat na Pražské burze, ale nakupování přes zahraniční brokery vám nedávalo smysl kvůli častému dvojímu zdanění a FIO Brokera jste si třeba nechtěli zřizovat kvůli složitému rozhraní…

… pak pro vás mám novou cestu. Dostali jsme totiž od Portu dárek, kdy nově po blue chip akciích nám umožní nakoupit i vybrané akcie listované právě na Pražské burze mezi kterými jsou ČEZ, Kofola, Komerční banka, Moneta i Erste.

Zpráva vyšla jako rychlá novinka – průběžně budu článek aktualizovat a rozšiřovat.

Co jsou frakční akcie?

Frakční akcie a celkově frakce jsou přístup, který razí Portu a který je vhodný právě pro malé investory. Tak například akcie ČEZu dneska stojí 743 Kč vy ale chce investovat jen 220 Kč do této akcie. Tak si nekoupíte celou akcii, ale pouze frakci o velikosti cca 29% (220/743 => 0.29609) takže tolik dané akcie dostanete a na tolik % dividendy z jedné akcie budete mít teoreticky nárok.

České frakční akcie na Portu

Jak jsem již nastínil výše nově si půjde akcie přidávat do své strategie. Níže můžete vidět první akcie které jsou z Pražské burzy dostupné:

Kromě toho že si můžete jednotlivé akcie namíchat do vlastní strategie se v Portu objeví nová strategie s názvem „Pražská špička“ což je výběr akcií právě z Pražské burzy. Jejichž složení bude vypadat následovně…

… pro naprostého začátečníka mi to přijde dobré. Ale musím zdůraznit nečekejte zázraky. Investování je jako celoživotní vzdělávání, stále se o své peníze musíte starat a hledat více informací.

Registrace a bonus 3 měsíce bez poplatku.

Chcete-li vyzkoušet Portu.cz na nákup právě českých akcií tak vám mohu nabídnout můj kód přes tento odkaz a získáte tak slevu na 3 měsíce bez poplatku. Více o tom jak Portu funguje jsem sepsal do detailní recenze této robotické platformy na investování.