Jaký budu mít důchod?

Publikováno:
Návod
Napsal: Martin

Možná vás zajímá jaký budete mít důchod až jednoho dne budete toto téma řešit. Je dobře že se o to zajímáte už teď, protože si nejspíš budete muset spořit bokem, abyste měli dostatek peněz, ale o tom jindy. Dnes se podíváme kde lze zjistit informace o důchodu.

Jak zjistit svůj důchod?

V případě že chcete zjistit svůj důchod a nechcete se s tím vším počítat tak vás rovnou odkážu do IDA alias informativní důchodové aplikace ČSSZ kde se musíte přihlásit přes e-identitu nebo datovou schránku a zjistit detail toho jak na tom jste s důchodem.

Za mě jsem si tam mohl prohlédnout, že můj dočasný souběh živnosti s HPP nebyl úplně ideální a jsem zvědav co s tím jednoho dne budu dělat. Ale také tam vidím třeba informaci jak dlouho si ještě budu muset platit důchodové pojištění nebo kolik bude můj důchod (aktuálně okolo 17 000 Kč).

Za mě je super, že se mohu přihlásit i bez těch super featur jako je e-občanka a atp protože to ještě nemám, ale naštěstí jsem se přihlásil bankovní identitou a vše je v pořádku.

Je to málo?

Asi by bylo fajn si začít někde šetřit / spořit / investovat někde bokem. Za mě mohu doporučit Portu kde si sám spořím na svůj důchod a ke kterému jsem zpracoval recenzi. Podívejte se a třeba vám to bude dávat taky smysl. Do budoucnosti napíšu nějaký svůj názor to kolik peněz mít do důchodu – teď zastávám názor že stát se o mě nepostará a že o sebe budu muset máknout sám.