Investiční dotazník

Další článek ze série FAQ, který by měl monitorovat vše podstatné. Dneska se podíváme na investiční dotazník. Podíváme se oč jde, kdy jej musíte vyplnit a jaké typické otázky jsou uvnitř.

Co je investiční dotazník?

Investiční dotazník má za úkol zmapovat vaše zkušenosti s investováním, tak aby vám platforma mohla dát doporučení na to do jakých instrumentů u nich můžete investovat (/ nebo aby mohla omezit nějaké směry).

Jaké otázky typicky obsahuje?

Na internetu je možné nalézt pár dotazníků (platformy jsou povinné je zveřejňovat).

Níže je fotka z investičního dotazníku FIO:

Jak vidíte otázky se typicky směřují na to jaké máte zkušenosti, jak jste ochotni investovat a jaké máte zkušenosti s investováním.

Mám jej vyplnit podle pravdy?

Zcela určitě ano! Vzhledem k tomu, že většina platforem jej má online tak to může svádět k tomu si zahledat odpovědi na otázky na internetu – nicméně pak byste trošku šli proti tomu co má dělat.

=> Měli byste být k sobě kritičtí a objektivně zhodnotit jak na tom jste.

Některé společnosti prostřednictvím odpovědím pak limitují jak u nich můžete investovat – zejména co se týká pokročilých investičních instrumentů. Zároveň se nebojte když jej nějak vyplníte dneska, tak za nějakou dobu jej můžete vyplnit znovu (a lépe).

Závěr

Vždy jej vyplňte podle pravdy – vyplnění neodkládejte a pozorně čtěte jednotlivé otázky.

Martin
Martinor vznikl na základě spojení slova Martin a investor. Vzhledem k tomu, že jsem na začátku a nejsem zkušený investor, tak jsem si do svého "brandu" vypůjčil pouze koncovku. Jsem mladý, mám dlouhý investiční horizont a chci dosahovat zhodnocení nad 10%. Snažím se zorientovat napříč vším co je na trhu k dispozici a hledám vždy optimální cestu. Tento web jsem vytvořil abych mohl na jednom místě sepisovat své zkušenosti a po pár letech bylo možné podívat se jak se to vše vyvíjelo. Věřím že zde najdete zajímavý pohled na investice, který vám jiné weby nepřinesou.